Všechno, co jste chtěli vědět o Kaplici, ale báli jste se zeptat.
Cesta do hlubin světové gastronomie
01. března 2020 / Zdeňka Lovčí
Letiště České Budějovice – kouřová clona a kde je zdravý rozum?
07. února 2020 / Dalibor Uhlíř
DISKUSE: Ad: K zamyšlení
31. ledna 2020 / Pavel Janota
DISKUSE: K zamyšlení
31. ledna 2020 / R. Macháčková
Logistika se mění před očima, je potřeba se připravit na budoucí trendy!
20. ledna 2020 / Zdeňka Lovčí
Potřebuje město prodat byty?
28. listopadu 2019 / Luděk Plza
Kvalita vody v koupališti a jak to je s novým koupalištěm?
22. listopadu 2019 / Libor Lukš
Jak kvalitní je voda na kaplickém koupališti?
22. listopadu 2019 / Lenka Felcmanová
Ohlédnutí za letní sezonou v našem městě očima seniora
22. listopadu 2019 / V. Horáková
Prosincový sloupek starosty Pavla Talíře
22. listopadu 2019 / Pavel Talíř
Wintonovo dítě - Příběh židovské dívky
09. listopadu 2019 / Jan Vaněček
Listopadový sloupek starosty Pavla Talíře
22. října 2019 / Pavel Talíř
Kapličtí senioři výletovali
16. října 2019 / František Doležal
Vaření s Petrem Stupkou zaujalo aktivní seniory
09. října 2019 / František Doležal
Neotištěný článek opozice ve zpravodaji
03. října 2019 / Opoziční zastupitelé Kaplice
Finanční úřad v Kaplici neskončí
21. srpna 2019 / Pavel Talíř
Léto v plném proudu a se spoustou zajímavých zážitků
25. července 2019 / Pavel Talíř
DOKUMENT: Argumentace nákupu nového automobilu pro potřeby Městského úřadu Kaplice
16. července 2019 / Lukáš Bodnár
Dopisové přítelkyně (Pen Friends)
16. července 2019 / Jan Vaněček
DOKUMENT: Argumentace opozičních zastupitelů k revokaci usnesení o nákupu automobilu pro Městský úřad Kaplice
08. července 2019 / Luděk Plza
Na prahu letních prázdnin
27. června 2019 / Pavel Talíř
Aktivita opozičních zastupitelů
27. června 2019 / Luděk Plza
INFO: Kapličáci.cz - nový webový a facebookový projekt pro všechny Kapličáky
22. června 2019 / Jan Bohdal
Červnové slovo starosty Pavla Talíře
09. června 2019 / Pavel Talíř
Umělci média potřebují - projekt UNES-CO Kateřiny Šedé a jeho mediální ohlasy
26. dubna 2019 / Zdeněk Duspiva
Gymnázium v Kaplici má šanci
18. února 2019 / Zdeňka Lovčí
Podnikat během studia?
09. února 2019 / Zdeňka Lovčí
Co mne napadá? Kultura je péče o duši
14. prosince 2018 / Jan Vaněček
ROZHOVOR: Ředitelka GEU Kaplice Zdeňka Lovčí: Rodinná atmosféra na škole není žádné klišé
12. prosince 2018 / Jan Bohdal
(Také) českokrumlovský spisovatel a lékař Ladislav Ptáček by se letos dožil 110 let
29. listopadu 2018 / Jan Vaněček
Divadlo s nejvyšším stropem
14. září 2018 / Jan Vaněček
Pozoruhodný říční druh: NEOVODÁK
13. září 2018 / Václav Král
Recept nejen pro Krumlováky: Mám málo peněz – co s tím?
04. června 2018 / Markéta Drdová
K projektu Unes-Co Kateřiny Šedé
12. dubna 2018 / Václav Král
ROZHOVOR: Prakticky nevidím rozdíl v kvalitě výuky v Kaplici v porovnání s tím, jak se předměty učí na vysoké škole, říká ředitel kaplického gymnázia, ekonomické školy a učiliště Ladislav Šolc
26. ledna 2018 / Jan Bohdal
Aktivita opozičních zastupitelů27. června 2019 08:37 / Autor: Luděk Plza

Ahoj Kapličáci,
rád bych vás touto cestou informoval o aktivitě opozičních zastupitelů v našem městě. Společně s měsícem červnem se nám již výrazně oteplilo a sluníčko vybízelo ke koupání. Bohužel ale naše koupaliště nebylo otevřené. Díky tomu se snesla vlna kritiky nejen na vedení města. Minulé zastupitelstvo odsouhlasilo pronájem celého areálu soukromému subjektu a nyní musíme čekat, až se rozhodne letní sezonu zahájit. V době psaní tohoto sloupku (21.6.) máme informace, že nastávající víkend bude naše koupaliště plně v provozu.
V minulém roce proběhla na koupališti řada stavebních úprav, jako je vybudování brouzdaliště nebo beachvolejbalových hřišť. Právě zmíněnými hřišti se nyní opoziční zastupitelé zabývají. Část z nich navštívila nově zbudované hřiště SK Pedagog v Českých Budějovicích, které Pedagog vybudoval za částku nepřevyšující 50 000,- Kč. Pro porovnání naše dvouhřiště stálo 1.200 000,- Kč. Musíme se nyní zaobírat myšlenkou, zda se nevydat příště levnější cestou a nekupovat písek za bezmála třičtvrtěmilionu. Dalšímožnostnanápravubude již velmi brzo, jelikož zastupitelstvo odsouhlasilo rekonstrukci velkého bazénu na našem koupališti. Všichni zastupitelé se zaobíráme návrhy budoucího vzhledu.
Dalším tématem, kterým žije naše město, je prodej pozemku nad poliklinikou směrem na Vyhlídku. Předběžný zájem o jeho koupi projevily 3 subjekty. Celé zastupitelstvo se shodlo, že vlastníkem se stane zájemce, který podá nejvyšší nabídku, ale zároveň předloží i vizualizaci budoucího obchodního domu. Jako novinku město zavedlo vratnou kauci ve výši 500 000,- Kč. Touto kaucí by město rádo předcházelo situacím, které se staly v minulých letech, kdy například zájemce s nevyšší nabídkou od- stoupil. Je třeba si uvědomit, že město nemůže preferovat jeden subjekt před druhým. A tak se ale může stát, že nevyhraje supermarket, který si asi všichni přejeme.
V uplynulých měsících se na nás obrátilo několik obyvatel obytného souboru Bezručova. Právě tento vnitroblok naše město rekonstruovalo a ne vše se povedlo tak, jak by mělo. Většině těchto obyvatel vadí tvar nové komunikace, která se nyní celým prostorem vlní a zasahuje do těsné blízkosti garáží. Díky tomu poté nebylo ze dvou garáží úplně jednoduché vyjet. Jak se později zjistilo, tak silnice měla být dle projektu o pár metrů dále, ale kdo posunutí silnice navrhl, či zda došlo k chybě zhotovitele, jsme se nedozvěděli. Při důkladném studování projektu, který je umístěn na stránkách města, jsme zjistili daleko více nesrovnalostí. Namátkou uvedu parkovací místa, do kterých po realizaci nebylo možno najet, protože stávající komunikace měla jinou šíři než bylo v projektu, a nebo parkovací místo v jednosměrné ulici, kam se sice dalo zajet, ale už bohužel ne vystoupit z auta (po zjištění této skutečnosti byl změněn směr jednosměrky). Měli bychom pečlivěji vybírat projektanty na takto významné akce a příště daleko více zapojovat do návrhů občany našeho města.
Na závěr si dovolím nejen školákům popřát příjemně strávené následující dva prázdninové měsíce.
Za PRO 2016, ČSSD, SPD a KSČM Váš zastupitel Plza Luděk.